Znamy już europejskie ceny BlackBerry Z10 w wolnej sprzedaży?

Avatar
Piotr Barycki
23.01.2013

Ostatnie informacje na temat ceny najnowszego smartfonu RIM – BlackBerry Z10, przy zakupie wraz z umową operatorską w Stanach Zjednoczonych niestety nie były w stanie powiedzieć nam zbyt wiele o jego realnej cenie na naszym kontynencie. Na szczęście dziś zagadka ta wyjaśniła się przynajmniej częściowo i wiemy już mniej więcej ile przyjdzie zapłacić nam w momencie premiery za nowy flagowy terminal RIM.

Według danych pochodzących z bazy jednego z brytyjskich dystrybutorów smartfonów, cena BlackBerry Z10, zarówno w wersji białej jak i czarnej, przy pominięciu zniżek operatorskich (całkowity brak blokady SIM) wyniesie 479 funtów, czyli około 2370zł. Pokrywałoby się to z przewidywaną amerykańską ceną detaliczną w okolicach 700-750 dolarów.

Oznacza to więc, że Z10 nie będzie raczej należał do telefonów wyraźnie tańszych niż konkurencja, natomiast jego cena wydaje się być jak najbardziej rozsądna jak na klasę średnią-wyższą lub wyższą średnią. Pamiętajmy też, że jest to cena, którą przyjdzie nam zapłacić za zupełnie nowy telefon z zupełnie nowym (ale i kompletnym) systemem operacyjnym, a w takich przypadkach bardzo rzadko kiedy możemy się liczyć z wydatkiem mniejszym niż 2000zł.