Aktualizacja BlackBerry Link jeszcze dziś, nowe wydanie OS 10 w drodze

Avatar
Piotr Barycki
19.02.2013

BlackBerry, w odpowiedzi na sugestie użytkowników i początkowe problemy występujące u niektórych posiadaczy nowych smartfonów z OS 10, zapowiedziało na dziś premierę zaktualizowanego wydania BlackBerry Link, nadchodzącą aktualizację BlackBerry OS 10 oraz wsparcie dla synchronizacji z Outlookiem.

Najnowsze wydanie oprogramowania BlackBerry Link, przeznaczone zarówno dla komputerów z OSX, jak i systemem operacyjnym Windows, ma trafić na oficjalne serwery jeszcze dziś w nocy (czyli prawdopodobnie u nas pojawi się rano). Głównym zadaniem tej odsłony Link będzie poprawienie błędów uniemożliwiających lub utrudniających przeniesienie danych ze starszego terminala, na nowy smartfon z BlackBerry 10.

Niedługo później („w najbliższych tygodniach”) udostępniona powinna zostać nowa odsłona BlackBerry Link, oferująca nam możliwość importu za pomocą USB danych PIM z aplikacji pocztowej Outlook do naszego telefonu. Niestety na początku będzie to jedynie synchronizacja jednokierunkowa – na prawdziwą, dwukierunkową synchronizację przyjdzie nam poczekać nieco dłużej. Na razie nie sprecyzowano o jaki okres oczekiwania chodzi.

Dodatkowo nowe wydanie BlackBerry 10, również uwzględniające poprawki w imporcie danych ze starszych urządzeń, trafiło już na testy do operatorów i powinno być dostępne niedługo po udostępnieniu najbliższej aktualizacji BlackBerry Link.

Więcej informacji można odnaleźć na oficjalnym blogu BlackBerry.