Application Resource Monitor 2.0 już dostępny

Avatar
Piotr Barycki
15.02.2013

Do tej pory BlackBerry Application Resource Monitor służył głównie do wykrywania i ewentualnego zamykania aplikacji zbyt mocno obciążających baterię naszego urządzenia, zapobiegając tym samym jej przedwczesnemu rozładowaniu. Najnowsze wydanie, które trafiło dziś do BlackBerry Beta Zone, ma oprócz tego pozwolić nam jak najdłużej cieszyć się telefonem nie tylko długo działającym na pojedynczym ładowaniu, ale także nie tracącym z biegiem czasu zbyt wiele ze swojej wydajności.

Wersja 2.0 otrzymała przede wszystkim szereg funkcji związanych z zarządzaniem pamięcią naszego urządzenia, w tym m.in.:

  • Automatyczne wykrywanie pamięci niedostępnej dla systemu z powodu fragmentacji i podejmowanie działań niezbędnych w celu rozwiązania takiego problemu lub uniknięcia go. 
  • Automatyczne wykrywanie niskiego poziomu wolnej pamięci – zadaniem tej funkcji jest zaproponowanie użytkownikowi jednego z dwóch potencjalnych rozwiązań – zamknięcia zbyt obciążających system aplikacji lub restart telefonu w celu odzyskania zasobów pamięci operacyjnej.

Pojawiła się również dodatkowa opcja, umożliwiająca wykluczenie z listy aplikacji monitorowanych przez BlackBerry Application Resource Monitor aplikacji pobierających multimedia w formie strumieniowej, głównie ze względu na fakt, że z definicji charakteryzują się one większym zużyciem energii i obciążeniem systemu operacyjnego.

Aplikacja w wersji 2.0 dostępna jest na razie wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników BlackBerry Beta Zone, posiadających smartfony z oprogramowaniem systemowym BlackBerry 7.1.

Więcej informacji na temat BlackBerry Application Resource Monitor można odnaleźć pod tym adresem.

via: blackberryos