Bardzo możliwe licencjonowanie BlackBerry 10 dla urządzeń z niskiej półki

Avatar
Jakub Hajost
15.02.2013

Od długiego już czasu pojawiają się zapowiedzi licencjonowania systemu BlackBerry 10 w taki, czy inny sposób. Tym razem wygląda na to, że licencjonowanie może stać się faktem, ale dla urządzeń z najniższej półki.

Według artykułu Seeking Alpha Thorsten Heins powiedział: „Przyglądamy się możliwości licencjonowania [dla tańszych urządzeń]. To kwestia modelu biznesowego i odpowiedniego momentu, by zdecydować czy i kiedy to zrobić”

Jaką przewagę mógłby taki model licencjonowania dać BlackBerry? Według autorów artykułu mógłby on:

  • Podnieść zdolności produkcyjne i marketingowe
  • Rozbudować ekosystem BlackBerry
  • Zabezpieczyć przychód i zyski, których w innym wypadku mogłoby nie być

Sam Heins wydaje się być skłonny do podjęcia takiej decyzji. „Jeśli zastanowić się nad rozdzielczością, procesorami i pamięcią jakich potrzeba, a potem wszystko przeliczyć, to prawdopodobnie (BlackBerry – przyp. BBNews) nie uda się tego osiągnąć w najbliższym półroczu”. Co oznacza, że jeśli BlackBerry chce szybciej wprowadzić na rynek niskobudżetowe smartfony z BlackBerry 10, to najlepszym rozwiązaniem może być licencjonowanie systemu operacyjnego.

Czy uważacie, że licencjonowanie poprawi pozycję BlackBerry 10, bardzo młodego przecież systemu na rynku, czy też wolelibyście, aby urządzenia z jeżyną w logo produkowali tylko Kanadyjczycy?