BlackBerry potwierdza: Nowy tablet jeszcze w tym roku

Avatar
Piotr Barycki
28.02.2013

AKTUALIZACJA: Okazuje się, że przedstawiciel BlackBerry został omylnie zrozumiany i wcale nie potwierdził wprowadzenia w tym roku do sprzedaży nowego wydania tabletu BlackBerry. Co nie oznacza jednak, że taki tablet nie powstanie.

To, czego jeszcze niedawno mogliśmy się jedynie domyślać, od dziś możemy uznawać praktycznie za pewną informację. Jeszcze w tym roku do sklepów powinien trafić zupełnie nowy tablet z logo BlackBerry, z najnowszym systemem operacyjnym tego producenta.

Wiadomość tę potwierdził podczas niedawnej premiery BlackBerry 10 w Indiach jeden z przedstawicieli kanadyjskiej firmy, stwierdzając wprost, że „na pewno zobaczymy później w tym roku całkowicie nowe wydanie tabletu BlackBerry”. Zaznaczono przy tym, że pomimo tego w dalszym ciągu trwają prace nad przygotowaniem systemu operacyjnego BB10 do premiery na pierwszym wydaniu tego typu urządzenia – tabletu PlayBook.

Niestety poza tym potwierdzeniem nie udało się uzyskać zbyt wielu nowych informacji. W dalszym ciągu nie jest znana nawet przekątna ekranu, która w poprzednich dwóch modelach (WiFi oraz nieco zaktualizowanym 3G/4G) wynosiła dokładnie 7″. Wiadomo natomiast, że już dawno temu planowano wprowadzić na rynek wersję 10″ – powstały nawet prototypy, które kilka miesięcy temu ujrzały światło dzienne – jednak ostatecznie projekt ten, w oryginalnej formie, został zarzucony.

Najprawdopodobniej premiera tego urządzenia będzie miała miejsce dopiero w późniejszej części tego roku, po tym jak do sklepów na całym świecie trafią modele Z10 (premiera m.in. w USA dopiero w przyszłym miesiącu), Q10 (światowa premiera dopiero w kwietniu) oraz kolejne, w tym m.in. modele z serii R (Curve).

W Polsce premiera smartfonu BlackBerry Z10 przewidziana jest na koniec marca lub początek kwietnia.

via: unwiredview/knowyourmobile.in