BlackBerry wnioskuje o patent na zawias, który zmieni telefony z klapką

Avatar
Jakub Hajost
14.02.2013

BlackBerry zgłosiło wniosek patentowy na specjalny zawias pozwalający na ustawienie ekranu względem smartfonu, a nawet na obrócenie ekranu o 180 stopni.

Pamiętajmy, że większość z patentów nigdy nie opuszcza szuflady w większości firm technologicznych. Sam pomysł daje jednak wiele możliwości, szczególnie w kwestii ochrony ekranu. Z takim zawiasem można ustawić ekran przodem do bazy telefonu i klawiatury, a plecami na zewnątrz, co pozwoli chronić przed porysowaniem i zabrudzeniem zarówno ekran, jak i klawiaturę. Można też ustawić ekran odwrotnie, plecami do klawiatury, wyświetlaczem na zewnątrz, przez co uzyskamy smartfon z dotykowym ekranem. Jest też trzecia możliwość, jak na rycinie powyżej, odchylenia ekranu w taki sposób, by uzyskać dostęp do klawiatury.

Pomysł z jednej strony jest dość ciekawy i innowacyjny, z drugiej zaś może być koszmarem, jeśli chodzi o reklamacje. Gdyby była możliwość odłączenia ekranu od klawiatury, ten sam pomysł mógłby stać się świetnym pomysłem na zmianę tabletu w laptopa i z powrotem. Więcej o patencie możecie poczytać tutaj i tutaj. Jakie jest Wasze zdanie?

via engadget.com