BlackBerry Z10 bije rekordy sprzedaży w Kanadzie i Wielkiej Brytanii

Avatar
Piotr Barycki
06.02.2013

Do tej pory, bazując głównie na pobieżnych obserwacjach i analizach, ogłoszono Z10 jednym z najlepiej sprzedających się w pierwszych dniach po premierze modelem BlackBerry, choć z różnych źródeł napływały także informacje nieco studzące ogólny entuzjazm. Ostatecznie głos w tej sprawie postanowiło zająć samo BlackBerry.

W udostępnionym dziś komunikacie prasowym Thorsten Heins potwierdził, że sprzedaż Z10 przekracza wcześniejsze oczekiwania i jest obecnie najlepiej sprzedającym się w momencie debiutu smartfonem w historii firmy w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, czyli na praktycznie jedynych rynkach, na których urządzenie to jest dostępne. Sprzedaż w ojczyźnie BlackBerry ma być przy tym o ponad 50% wyższa, niż w przypadku jakiegokolwiek innego modelu tego producenta, natomiast w przypadku Wielkiej Brytanii dotychczasowy rekord został przekroczony praktycznie trzykrotnie.

Nie podano szczegółowych informacji na temat wysokości sprzedaży, jednak można to uznać za potwierdzenie wcześniejszych teorii – BlackBerry Z10 sprzedaje się doskonale. Pytanie tylko, czy równie dobrze będzie sprzedawać się również na jednym z najważniejszych rynków – w USA – gdzie trafi dopiero w marcu tego roku.

via: marketwatch