BlackBerry zwiększa produkcję smartfonów z BlackBerry 10

Avatar
Jakub Hajost
25.02.2013

Thorsten Heins, CEO BlackBerry, w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnił, że produkcja smartfonów z BlackBerry 10 została zwiększona z powodu sprzedaży przekraczającej oczekiwania.

W wywiadzie przedstawiał również czynniki, które wyróżniają smartfony z BlackBerry 10 na tle konkurencji z nadgryzionym jabłkiem, czy też zielonym robotem w logo. Zdecydował się przy tym na postawienie tezy, zgodnie z którą to właśnie BlackBerry ma większe szanse na mocną pozycję trzeciej siły na rynku smartfonów, w przeciwieństwie do Microsoftu w mariażu z Nokią.

„Po pierwsze, ciągle mamy bazę 79 milionów subskrybentów, a BlackBerry 10 oferuje coś, czego Windows Phone nie może, czyli ścisłe oddzielenie informacji biznesowych od osobistych. (…) Te nowe urządzenia z Windows Phone od Nokii na przykład, nie są złe, ale jeśli chcą się odróżnić tylko wysokiej jakości aparatem, to zastanawiam się, czy to wystarczy do przyciągnięcia użytkowników Apple i Androida.” – dodał Heins.

CEO BlackBerry wymienił m.in. BlackBerry Hub i szybkość przełączania się między aplikacjami (bez przycisku Home), jako to, co odróżnia BlackBerry 10 od konkurencji. Przede wszystkim zaś zaprzeczył pogłoskom, jakoby wyczerpanie zapasów BlackBerry Z10 zostało spowodowane ich (zapasów) niewielkimi rozmiarami.

„(…) możesz być pewien, że codziennie przyglądamy się liczbom dotyczącym sprzedaży. Przekroczyliśmy nasze oczekiwania, a wymagania mieliśmy naprawdę ambitne plany. (…) Faktem jest, że byliśmy zaskoczeni pozytywnymi reakcjami. Teraz zwiększyliśmy możliwości produkcyjne. Na razie nie zdradzę (jak bardzo zwiększono produkcję – przyp. BBNews). Mogę powiedzieć tyle, że znaczna dla nas i nieoczekiwanie duża część urządzeń z BlackBerry 10 będzie kupowana przez klientów, którzy wcześniej mieli smartfony iPhone i z Androidem.”

Z niecierpliwością oczekujemy na szczegółowe dane dotyczące sprzedaży BlackBerry Z10 i jej wpływu na wyniki finansowe BlackBerry.

via faz.net