Daily – jedyny czytnik RSS, którego potrzebujesz

Avatar
Piotr Barycki
27.02.2013

Najprostsze rzeczy bywają często najlepsze i powiedzenie to bez wątpienia idealnie pasuje jednej z moich ulubionych aplikacji na BlackBerry 10, czyli Daily. The News Reader, będącej prostym, ale niezwykle wygodnym w użytkowaniu czytnikiem RSS z integracją z Google Readerem.

Pomimo tego, że teoretycznie stworzenie takiej aplikacji nie jest być może wielkim wyzwaniem, do tej pory, ani w przypadku tabletu BlackBerry PlayBook, ani starszych smartfonów BlackBerry, żadnemu programowi nie udało się odciągnąć mnie od czytania nowości z RSS na ekranie komputera, zamiast na zawsze przecież dostępnym telefonie. Na szczęście sytuacja ta zmieniła się wraz z premierą Daily. The News Reader oraz BlackBerry 10.

daily2

Program oferuje nam praktycznie wszystko, czego moglibyśmy wymagać – prostą, szybką i dwukierunkową integrację oraz synchronizację z naszym kontem czytnika Google, wygodny, płynny, przejrzysty i elegancki interfejs, możliwość filtrowania treści, oznaczania wiadomości lub całych kanałów jako przeczytane/nieprzeczytane, komfortowy tryb czytnika, zmianę rozmiaru czcionki, tagowanie, otwieranie wpisu w przeglądarce i opcję udostępniania treści do praktycznie do każdej innej aplikacji na naszym telefonie. Do tego nic nie stoi na przeszkodzie, aby z poziomu telefonu dodawać kolejne interesujące nas kanały z informacjami. Czego więcej można chcieć?

Daily. The News Reader jest przy tym cały czas rozwijany i aktualizowany, więc możemy być pewni, że inwestycja w wysokości zawrotnych 2,5zł na pewno nie pójdzie na marne.

Ciekawym faktem jest również to, że aplikacja pochodzi z Polski, w związku z czym tym bardziej polecamy ją wszystkim miłośnikom RSS posiadającym BlackBerry Z10.

Jedyna wada? Niestety skorzystają z niego tylko i wyłącznie posiadacze smartfonów z BlackBerry 10.