FAQ: Dwa rodzaje przycisków w BlackBerry 9790 Bold

Avatar
Piotr Barycki
19.02.2013

Użytkownicy chcący „odświeżyć” swoje 9790 albo usunąć skutki np. upadku poprzez wymianę całej obudowy lub tylko rzędu klawiszy funkcyjnych pod ekranem, mogą w czasie poszukiwań części zamiennych napotkać dwie wersje takiego zestawu. Która z nich jest „słuszna”?

pierwsze

 

Różnica pomiędzy nimi nie jest zbyt wielka i obejmuje jedynie wygląd czterech przycisków funkcyjnych umieszczonych bezpośrednio pod ekranem urządzenia. W wersji, którą znamy ze zdecydowanej większości egzemplarzy 9790 są one wyraźnie oddzielone od siebie i reszty obudowy, podobnie jak np. w modelu 9860. W wydaniu, które pojawia się natomiast całkiem często np. na serwisach aukcyjnych, powierzchnia pod wyświetlaczem jest całkowicie gładka, a cztery klawisze obsługuje się w sposób identyczny co w 9360 Curve. Klawisze te nie są oczywiście dotykowe/pojemnościowe – należy je wcisnąć w jak najbardziej standardowy sposób, aby wywołać przypisaną im reakcję.

Skąd jednak wzięły się dwie wersje części zamiennych, pomimo tego, że 9790 dostępny jest na rynku wyłącznie w jednej „odmianie klawiszowej”? Wszystko jest najprawdopodobniej efektem tego, że mały Bold miał trafić początkowo do sklepów właśnie w takiej konfiguracji, co wielokrotnie potwierdzały przecieki przed jego premierą.

BlackBerry-Bold-9790-1110912170755

 

Co ostatecznie spowodowało wprowadzenie takiej zmiany na krótko przed debiutem? Nie wiadomo. Wiadomo jedynie tyle, że przynajmniej pewna ilość części zamiennych przystosowanych właśnie do tego wydania trafiło ostatecznie do dystrybucji.

Obydwie wersje powinny przy tym bez najmniejszych problemów pasować do wszystkich 9790. Możemy więc wybrać, czy chcemy mieć klasyczną odmianę, czy też odmianę nieco inną od wszystkich.