Galaxy Wars, czyli zagrajmy jeszcze raz w Space Invaders

Avatar
Piotr Barycki
08.02.2013

Zapierających dech w piersiach tytułów przeznaczonych dla starszych wersji systemu operacyjnego BlackBerry nie doczekaliśmy się do tej pory i raczej nie powinniśmy spodziewać się w przyszłości. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy na nich żadnego sposobu na zabicie nadmiaru wolnego czasu. Zawsze można bowiem sięgnąć po klasyki, takie jak np. Space Invaders.

To właśnie przeróbka tego tytułu kryje się pod nazwą Galaxy Wars i którą autorzy (oczywiście nie oryginalnego hitu) oferują nam całkowicie za darmo. Prawdopodobnie nikomu nie trzeba tłumaczyć na czym dokładnie polega rozgrywka, a nawet jeśli ktoś nigdy w życiu w Space Invaders nie grał, ani o nim nie słyszał, powinien błyskawicznie pojąć proste zasady gry.

Aby nie było zbyt nudno, do naszej dyspozycji oddany został całkiem spory arsenał broni oraz opancerzenia zdobywanych podczas gdy w postaci „paczek z zaopatrzeniem”. W zależności od tego, ile godzin poświęciliśmy wcześniej na zwalczanie obcych chcących najechać naszą planetę, możemy wybrać jeden z trzech poziomów trudności, od którego zależeć będzie nie tylko ilość, wytrzymałość i szybkość poruszania się przeciwników, ale także ilość wspomnianych wcześniej „bonusów”.

Całość jest przy tym całkiem atrakcyjnie (na tyle, na ile jest to możliwe w przypadku takiego tytułu) wykonana zarówno pod względem graficznym, jak i dźwiękowym. Niestety trzeba przy tym uważać na co dokładnie klikamy w aplikacji – spora część odnośników ma charakter reklamowy i prowadzi nas albo do strony producenta/reklamodawcy albo bezpośrednio do BlackBerry World. Nieszczególnie udana jest także nawigacja po menu za pomocą ekranu dotykowego – w tej kwestii o wiele lepiej jest zdać się po prostu na TrackPad.

Gra jest dostępna bezpłatnie dla urządzeń z systemem operacyjnym BlackBerry w wersji 4.6 i nowszych.