Instagram dla BB10 również w postaci aplikacji z Androida

Avatar
Piotr Barycki
22.02.2013

Nie tylko Skype, ale i Instagram najprawdopodobniej rozpocznie swoją przygodę z BlackBerry 10 nie od w pełni natywnej aplikacji, ale od tzw. „portu” z Androida, czyli specjalnie przygotowanej do pracy na platformie BlackBerry modyfikacji wydania z systemu Google.

Rozwiązanie to jednak nie musi być ostateczne i ma pozwolić na jak najszybsze zaistnienie na nowej platformie – wraz z biegiem czasu, w przypadku kiedy BlackBerry 10 zdobędzie sensowny udział w rynku, istnieje szansa, że zostanie przygotowane natywne wydanie. Na razie jednak, przynajmniej według „nieujawnionych źródeł”, brak takich planów i użytkownicy BlackBerry 10 będą musieli zadowolić się programem przeniesionym z Androida.

Na szczęście, w przypadku programów z własnym UI, takich jak właśnie Instagram, dla zdecydowanej większości osób nie powinno stanowić to żadnego problemu i istnieje duże prawdopodobieństwo, że część z nich nie będzie nawet świadoma, że nie jest to aplikacja pisana z myślą o BlackBerry 10.

Data premiery nie została niestety podana, choć w ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat prawdopodobnej premiery Instagrama dla BlackBerry 10 wraz ze sklepowym debiutem Z10 w Stanach Zjednoczonych. Obecne opóźnienie w stosunku do globalnego debiutu ma wynikać jednak nie ze względów marketingowych, a technicznych – przeniesienie aplikacji takiej jak Instagram ma przysparzać dość sporo problemów i nie wiadomo, kiedy ostatecznie zostaną one rozwiązane przez Facebooka i BlackBerry.

via: allthingsd