Jeśli klawiatura, to tylko…

Avatar
Piotr Barycki
11.02.2013

… pełne fizyczne QWERTY – tak przynajmniej wynika z przeprowadzonej przez nas kilka tygodni temu ankiety, która miała pokazać, czy nadal jest miejsce dla tego typu metod wprowadzania tekstu, czy też wszyscy ostatecznie przekonali się do ekranów dotykowych. Pytanie jednak, czy po premierze Z10 podział głosów jest nadal taki sam?

W ostatnim głosowaniu fizyczne QWERTY zebrało aż 60% głosów, podczas gdy wtedy jeszcze niezaprezentowany wtedy Z10 z klawiaturą wirtualną otrzymał zaledwie 28%, a hipotetyczny model z wysuwaną klawiaturą zaskarbił sobie sympatię 12% głosujących. Nic w tym zresztą dziwnego – do tej pory RIM (a obecnie BlackBerry) słynął właśnie z doskonałych klawiatur umieszczanych pod wyświetlaczem i bardzo przeciętnych klawiatur ekranowych. Trudno było więc przekonać dotychczasowych użytkowników do tak drastycznej zmiany, zwłaszcza po potencjalnie niezbyt przyjemnych doświadczeniach z przeszłości.

Na szczęście BlackBerry udowodniło w końcu, że jest w stanie stworzyć również i wirtualną klawiaturę nie tyle po prostu dobrą, co prawdopodobnie najlepszą na rynku, która jest w stanie sprawić, że część z nas zapomni nawet o tym, jak fantastyczna była klawiatura z 9900 Bold. Pytanie tylko, czy przekonuje Was to do zmiany planów i zakupu Z10, zamiast Q10?

Przekonamy się w kolejnej ankiecie!:)

[polldaddy poll=6891692]