Kolejne kraje witają BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
20.02.2013

RPA, Francja, Turcja, a od jutra także Niemcy i Włochy będą mogły cieszyć się z możliwości nowego systemu operacyjnego BlackBerry 10 oraz najnowszego modelu BlackBerry – Z10.

Niestety nie zostały podane jeszcze dokładne ceny we wszystkich krajach, choć na ich ujawnienie zdecydował się chociażby włoski oddział Vodafone, gdzie bez podpisywania umowy przyjdzie nam zapłacić za Z10 699 Euro (około 2900zł). Trzeba jednak założyć, że jest to cena mocno zawyżona przez operatora – do tej pory bowiem urządzenie w Anglii wycenione było na około 480 funtów (niecałe 2300zł), natomiast w Kanadzie na 750$ (również około 2300zł).

Więcej informacji na ten temat powinno być ujawnionych podczas jutrzejszych premier, które odbędą się w Mediolanie i Kolonii. W Polsce premiera BlackBerry 10 i Z10 przypadnie najprawdopodobniej na marzec, natomiast jak do tej pory jedynymi operatorami, którzy potwierdzili wprowadzenie smartfonu do oferty są Play (kwiecień/maj) oraz Orange (według ostatnich informacji – marzec).

via: bloomberg