Maz Encryption Technologies pozywa BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
28.02.2013

BlackBerry, wraz z innymi gigantami branży technologicznej, w tym m.in. firmami takimi jak Dell, Lenovo, Toshiba czy Apple, zostały pozwane przez Maz Encryption Technologies o naruszenie patentów związanych z bezpieczeństwem danych. W przypadku kanadyjskiego producenta sporne technologie wykorzystywane są w rozwiązaniu BlackBerry Enterprise Server.

Patentem, o którego naruszenie oskarża BlackBerry Maz Encryption Technologies, jest złożony w lutym 2001 roku opis technologii umożliwiającej szyfrowanie oraz deszyfrowanie plików oraz dokumentów w „elektronicznym systemie zarządzania dokumentami”. Pozostałe firmy miałyby naruszać m.in. patenty dotyczące systemu uwierzytelniania, ogólnych metod szyfrowania i deszyfrowania, a także szyfrowania systemu plików.

W ciągu ostatnich miesięcy wnioski o naruszenie własności intelektualnej chronionej prawem patentowym przeciwko BlackBerry złożyła m.in. Nokia, Wi-Lan, Basis, Steelhead Licensing LLC, NXP, Interactive Objects, Sentelic oraz Graphics Properties.

Przedstawiciele BlackBerry nie zdecydowali się na razie na komentarz w tej sprawie. Podobnie postąpiły również inne pozwane firmy.

via: n4bb/infoworld