Multimedialna stacja dokująca dla Z10 na pierwszych zdjęciach

Avatar
Piotr Barycki
28.02.2013

Wiedzieliśmy, że taki dodatek dla BlackBerry Z10 już wkrótce pojawi się na rynku, ale do tej pory mieliśmy możliwość oglądać go wyłącznie na szkicach lub grafikach. Dziś w nocy, dzięki serwisowi N4BB, udało się ostatecznie zobaczyć, jak urządzenie to wygląda w rzeczywistości.

dock2Stacja dokująca dla Z10 korzysta oczywiście ze standardowych, dostępnych w Z10 złącz microUSB oraz microHDMI (brak specjalnych kontaktów, etc), w których telefon montowany jest „na wcisk”. Aby wykorzystać w pełni możliwości tego dodatku, należy do umieszczonych z tyłu gniazd podłączyć ładowarkę lub kabel USB podłączony do komputera (synchronizacja) oraz kabel HDMI (standardowy rozmiar), pozwalający na przekazanie obrazu z naszego urządzenia na ekran telewizora lub monitora.

Niestety nie jest to jeszcze wydanie, które umożliwiłoby nam podpięcie urządzeń peryferyjnych takich, jak np. mysz czy klawiatura USB, ale bardzo możliwe, że ostatecznie również i takie wydanie zadebiutuje na rynku.

dock3

 

Jednym z przyjemniejszych rozwiązań w multimedialnej stacji dokującej dla Z10 jest fakt, że możemy w nim telefon „ubrany” np. w Transform Case, bez konieczności wyjmowania go z pokrowca.

Data premiery oraz cena nie są jeszcze znane.