Nowe akcesoria dla BlackBerry Z10 i tablet BlackBerry w drodze

Avatar
Piotr Barycki
07.02.2013

Nie opadły jeszcze emocje po premierze pierwszego smartfonu z BlackBerry 10, który trafił przy tym do tej pory wyłącznie na kilka rynków, a już zaczynają pojawiać się informacje na temat tego, co zaproponuje nam w najbliższej przyszłości kanadyjski producent, przy czym część z nich zdradził sam CEO firmy.

Wśród „drobniejszych” nowości zaplanowanych na najbliższe miesiące znajdzie się najprawdopodobniej stacja dokująca dla Z10. Nie będzie to jednak zwykła, znana do tej pory stacja umożliwiająca jedynie ładowanie i ewentualnie synchronizację urządzenia z komputerem, ale o wiele bardziej rozbudowany dodatek, umożliwiający podłączenie urządzeń peryferyjnych (myszka, klawiatura, ekran, etc), pozwalając tym samym na przeniesienie możliwości BlackBerry 10 na o wiele większy ekran. Kto wie, czy docelowo nie będziemy w stanie przynajmniej częściowo zastąpić naszych komputerów smartfonami BlackBerry, posiłkując się jedynie niezbędnymi dodatkami tego typu?

BlackBerry nie zamierza także na razie wycofywać się z rynku tabletów i wiele wskazuje na to, że trwają obecnie prace nad następcą tabletu BlackBerry PlayBook. Wyraźnie zaznaczono jednak, że ponowna próba zdobycia większej części tego sektora zostanie podjęta tylko w przypadku, kiedy takie działanie będzie opłacalne i firma będzie w stanie zarobić na sprzedaży takiego produktu. Wystarczy tylko przypomnieć, że początkowo wyceniany na 499$ w najtańszej wersji PlayBook jest obecnie dostępny często nawet poniżej 150$.

via: blackberryos/empireclub