Print To Go 2.0 z obsługą wielu urządzeń

Avatar
Piotr Barycki
17.02.2013

Do momentu wprowadzenia na rynek smartfonów z BlackBerry 10 aplikacja Print To Go, przeznaczona do tej pory wyłącznie dla tabletu BlackBerry PlayBook, nie musiała oferować nam obsługi więcej niż jednego urządzenia. Od 31 stycznia tego roku sytuacja ta jednak uległa zmianie, co znalazło swoje odzwierciedlenie w najnowszej aktualizacji PTG.

Więcej o Print To Go pisaliśmy kilka miesięcy temu przy okazji premiery PlayBook OS 2.0:

Print To Go jest usługą, za pomocą której możemy w prosty i szybki sposób przesłać praktycznie dowolny plik na nasz tablet, bez konieczności korzystania z jakichkolwiek kabli – wystarczy, że PlayBook i nasz PC znajdują się w tej samej sieci WiFi.

Przed rozpoczęciem zabawy musimy zainstalować odpowiednie sterowniki ze strony RIM, które sprawią, że w opcjach drukowania (w dowolnej aplikacji na komputerze, która posiada możliwość przesyłania informacji do drukarki) pojawi się dodatkowa drukarka wirtualna – właśnie Print To Go. Po wybraniu tej opcji oraz zalogowaniu się na konto BlackBerry ID przypisane do naszego tabletu, plik zostaje błyskawicznie przesłany do urządzenia, po uprzedniej konwersji do formatu PDF.

W ten sposób możemy szybko przenieść z naszego komputera do tabletu dokumenty tekstowe, arkusze kalkulacyjne, prezentacje, strony internetowe, etc, etc. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć i możemy zapomnieć o kopiowaniu, wklejaniu  i wysyłaniu sobie np. na maila.

Po przesłaniu plików na urządzenie możemy nimi swobodnie zarządzać, grupując je w foldery lub sortując według zadanych parametrów. Co ciekawe, aplikacja wykorzystuje framework Cascade, dzięki czemu całość wygląda niesamowicie atrakcyjnie.

Jedynym problemem i niedogodnością może być fakt, że nie ma możliwości wyboru formatu pliku docelowego – wszystko i zawsze będzie nieedytowalnym plikiem PDF.

Oczywiście aktualizacja, tak samo jak całe oprogramowanie, jest całkowicie darmowa, a pierwsza konfiguracja nie powinna sprawić nikomu problemu.

Pobierz