Type And Go, ekran AMOLED i nie tylko – prezentacja nowości w Q10

Avatar
Piotr Barycki
06.02.2013

BlackBerry Q10 to nie tylko Z10 z „doklejoną” fizyczną klawiaturą, nawet jeśli pracują pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego i charakteryzują się w większości dokładnie takimi samymi parametrami technicznymi. O najważniejszych funkcjach Q10 i różnicach w stosunku do Z10 opowiedział nam dziś Vivek Bhardwaj z BlackBerry.

Tym, co prawdopodobnie najbardziej ucieszy dotychczasowych użytkowników BlackBerry jest fakt, że Q10 został wyposażony nie tylko w znacznie większą baterię niż Z10 (2100 mAh vs. 1800 mAh), ale także otrzymał ekran wykonany w technologii AMOLED. To właśnie on, w połączeniu ze zmianą kolorystyki systemu na czarny, będzie w stanie zapewnić nam więcej niż bardzo dobre czasy pracy urządzenia na pojedynczym ładowaniu, co w ostatnim czasie nie było najsilniejszą stroną produktów BlackBerry. Otrzymujemy bowiem nie tylko ogromną baterię (największą w historii BlackBerry), ale także o wiele mniejszy niż w Z10 i dodatkowo energooszczędny wyświetlacz przy zachowaniu takich samych pozostałych parametrów.

Ciekawa informacja dotyczy również jakości wykonania samego urządzenia, które ma być „stworzone by przetrwać wszystko”, w czym pomóc mają przede wszystkim materiały najwyższej jakości oraz dodatkowo wzmacniana tylna klapka, wykonana ze specjalnego materiału, wielokrotnie twardszego od zwykłego plastiku. Oczywiście wszystkie materiały da się jednak ostatecznie zarysować w codziennym użytkowaniu, dlatego też w Q10 zastosowano dodatkową stalową belkę z tyłu urządzenia, dzięki której np. przy odkładaniu telefonu na stół tylna część urządzenia ma minimalny kontakt z podłożem.

Więcej „pierwszych wrażeń” już wkrótce!