WhatsApp pracuje nad natywną aplikacją dla BlackBerry 10

Avatar
Jakub Hajost
13.02.2013

30 stycznia zapowiedziano między innymi WhatsApp dla BlackBerry 10. Nie podano jednak wtedy terminu, w którym możemy się spodziewać pojawienia odpowiedniej aplikacji w BlackBerry World. Jeden z najbardziej popularnych międzyplatformowych komunikatorów jest w trakcie przygotowywania wersji natywnej dla BlackBerry 10.

Aplikacje przeportowane z Androida mimo, iż cieszy nas ich obecność w BlackBerry World, nie mają tak doskonałej integracji z systemem BlackBerry 10 i tego szczególnego „flow”, jaki mają aplikacje natywne. Dlatego dobrą wiadomością jest przygotowywanie właśnie natywnej aplikacji WhatsApp na BlackBerry 10.

Blackberryitalia.it uzyskała pośrednio potwierdzenie, że wersja natywna WhatsApp jest przygotowywana i niedługo powinna być dostępna. Zamieszczony na stronie cytat z wiadomości z działu wsparcia WhatsApp brzmi tak:

„Hello, dziękujemy za wiadomość. Pracujemy nad natywnym klientem na BlackBerry 10 i wkrótce będziemy mieli więcej informacji, by się nimi podzielić. Jeśli masz inne pytania lub wątpliwości, nie wahaj się by się z nami skontaktować. Z chęcią pomożemy! WhatsApp support team.”

Fani WhatsApp z pewnością ucieszą się z tych informacji. Pozostaje teraz tylko czekać na pojawienie się tego komunikatora w BlackBerry World.

via blackberryitalia.it