Zainterestowanie BlackBerry 10 w USA mocno wzrasta

Avatar
Jakub Hajost
14.02.2013

Najnowszy raport YouGov o lojalności posiadaczy smartfonów i ich planów dotyczących ewentualnej zmiany platformy, przyniósł bardzo pozytywne informacje dla BlackBerry (i trochę negatywne dla Apple).

Według danych z raportu odsetek posiadaczy BlackBerry planujących zakup nowych smartfonów z jeżyną w logo wzrósł z 18% do aż 43% w pół roku. Co ciekawe, w tym samym czasie liczba posiadaczy iPhone’ów chcących kupić nowy model spadła z 92% do 85%. Można tłumaczyć taką zmianę chyba tylko tym, że iPhone w USA stał się za bardzo popularny i ludzie, którzy lubią być przed innymi szukają czegoś nowego, czego nie mają wszyscy dookoła.

Bardzo interesujące może być przełożenie wyników raportu YouGov na sprzedaż BlackBerry Z10 w Stanach Zjednoczonych. Pomimo dwóch lat bardzo złej prasy i ciągłego oznajmiania, że BlackBerry już nie żyje, wystarczyły dwa nowe, dobrze zrobione modele z perfekcyjnie przygotowanym, świeżym systemem operacyjnym, aby wzbudzić chęć posiadania u wielu ludzi i, być może, odwrócić proporcje na rynku smartfonów.

Według tego samego raportu liczba użytkowników serii Galaxy Samsunga chcących kupić nowe urządzenia z tej samej serii wzrosła z 46% do 53% – proporcja bardzo porównywalna do tej BlackBerry. Warto pamiętać, że ciągle jeszcze nie było oficjalnej premiery BlackBerry Z10 w USA, nie wspominając nawet o kampaniach operatorów, które po premierze jeszcze mogą zwiększyć zainteresowanie BlackBerry 10. Czy przed nami właśnie zaczyna się wielki powrót BlackBerry?

via bgr