Coraz więcej firm wybiera BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
12.03.2013

Walka o korporacyjnego klienta w dalszym ciągu trwa i wiele wskazuje na to, że BlackBerry uda się nie tylko zachować sporą część z obecnych klientów, ale także pozyskać liczne grono nowych. Ujawnione potwierdzają m.in. sukces programu BlackBerry 10 Ready Offer, do zapisało się ponad 4400 amerykańskich firm i organizacji.


Wśród nich znalazły się m.in. linie lotnicze Air Canada, McCain Foods, Ricoh oraz Softchoice, które już teraz zdecydowały się podzielić swoimi pozytywnymi wrażeniami. Ich przedstawiciele podkreślali zadowolenie m.in. z wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz nowoczesnego podejścia do obsługi smartfonów, które szczególnie przydało do gustu pracownikom biorącym udział w programie testowym.

Dodatkowo, w prowadzonym równolegle programie BlackBerry 10 Ready Webcast, udział wzięło ponad 15 000 ekspertów z całego świata.

Zabrakło natomiast najważniejszych informacji, dotyczących wysokości konkretnych zamówień z sektora biznesowego, na które przyjdzie nam najprawdopodobniej jeszcze nieco poczekać. Do tej pory plany wdrożenia BlackBerry 10 oraz BES 10 potwierdził m.in. Birmingham and Solihull Mental Health NHS Foundation Trust, który zadeklarował zamówienie niemal 2000 smartfonów tego producenta do końca roku.

Oprócz tego 5000 egzemplarzy BlackBerry Z10 wraz ze specjalnym dodatkowym oprogramowaniem trafi w ręce urzędników niemieckiego rządu, natomiast w przypadku rządów USA i Kanady, BlackBerry 10 może pochwalić się na razie certyfikatem FIPS 140-2, którego nie otrzymał do tej pory praktycznie żaden inny system mobilny (z wyjątkiem poprzednich wydań BlackBerry OS).

Obecne wydanie BlackBerry Enterprise Service 10 zastępuje oferowany do niedawna BlackBerry Mobile Fusion, natomiast w niedalekiej przyszłości (drugi kwartał tego roku), doczeka się kolejnej pokaźnej aktualizacji, wprowadzającej serię nowych możliwości. Docelowo BES10 ma całkowicie zastąpić również BES5, wymagany obecnie do obsługi starszych terminali BlackBerry.

via: bizblog.blackberry