BlackBerry 10: 5 aplikacji do przetestowania w weekend

Avatar
Piotr Barycki
08.03.2013

Aplikacji dla BlackBerry 10 każdego dnia pojawia się tyle, że czasem trudno jest nadążyć za tymi „nieco mniej istotnymi”. W związku z tym przygotowaliśmy krótkie zestawienie pięciu nowych programów i gier, którymi warto się zainteresować i przetestować w trakcie nadchodzącego weekendu.

Jetpack Joyride

jetpa

Darmowa, efektowna, prosta i niesamowicie grywalna pozycja znana chociażby użytkownikom tabletu BlackBerry PlayBook czy urządzeń z iOS lub Androidem trafiła nareszcie do BlackBerry World. Jeśli lubimy szybką akcję i naprawdę dużo zabawy – nie powinniśmy się zastanawiać przed pobraniem nawet przez sekundę.

Truphone

truAplikacje do komunikacji VoIP nigdy nie były mocną stroną BlackBerry OS, przynajmniej do momentu premiery BlackBerry 10, dla którego przygotowano już kilka tego typu programów, a w najbliższym czasie do tego grona dołączy także m.in. Skype.

Do tego czasu warto jednak przetestować alternatywne rozwiązanie, takie jak chociażby popularny na całym świecie Truephone.

Battery Guru

bate

Niezależnie od tego jak dobra będzie bateria w naszym smartfonie, prawdopodobnie to właśnie ona zawsze będzie jego najsłabszym ogniwem. W związku z tym zdecydowanie warto jest ją stale monitorować, wykluczając w ten sposób aplikacje, które powodują jej zbyt szybkie rozładowanie czy chociażby po to, aby sprawdzić, w jakiej znajduje się kondycji.

Playepub Book Reader

epuNa premierę oficjalnej aplikacji Kindle poczekamy jeszcze kilka dni, w związku z czym, o ile posiadamy już odpowiednią cyfrową bibliotekę na dysku naszego komputera, warto jest zainwestować niecałe 5 złotych w jeden z najlepszych czytników tego typu książek. Jest wygodny w obsłudze, obsługuje praktycznie wszystkie najpopularniejsze formaty, wygląda efektownie i oczywiście został napisana z myślą o BlackBerry 10. Czego chcieć więcej?

Navita Translator

navi

Konkurencja jest zawsze jak najbardziej pożądana, więc jeśli komuś przy tłumaczeniach nieszczególnie odpowiadał FancyTran, może skorzystać z możliwości oferowanych przez znaną chociażby z poprzednich platform BlackBerry aplikację Navita Translator. Oczywiście za darmo.