BlackBerry 10 trafia do Stanów Zjednoczonych

Avatar
Piotr Barycki
11.03.2013

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że w to właśnie od wyników na amerykańskim rynku zależy w dużej mierze ewentualny sukces BlackBerry 10 i przyszłość całej kanadyjskiej firmy. Dziś, po ponad miesiącu oczekiwania, największa tamtejsza sieć potwierdziła wprowadzenie modelu Z10 do swojej oferty.

Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi informacjami, najnowszy smartfon BlackBerry trafi do sprzedaży w AT&T 22 marca, w cenie 199$ przy podpisaniu dwuletniej umowy, co plasuje go wśród telefonów z najwyżej półki cenowej tego operatora. Rezerwacje przedsprzedażowe rozpoczynają się już od 12 marca.

Przy tej cenie, BlackBerry Z10 będzie musiał bezpośrednio mierzyć się z takimi urządzeniami jak najtańsza odmiana Apple iPhone 5 (16GB), Samsung Galaxy S III, czy Samsung Galaxy Note. 199$ jest przy tym ceną identyczną z tą, w której od momentu premiery oferowany jest Bold 9900. Jedyym droższym smartfonem w ofercie AT&T jest aktualnie Samsung Galaxy Note II, wyceniony na dokładnie 100$ więcej oraz iPhone 5 w wydaniu 32GB oraz 64GB. Poniżej tej półki cenowej znalazły się m.in. HTC One X+, iPhone 4S oraz Nokia Lumia 920.

Od jutra Z10 powinien być także dostępny dla klientów biznesowych amerykańskiego oddziału T-Mobile.

via: engadget