BlackBerry Navigator już wkrótce oficjalnie dla wszystkich

Avatar
Piotr Barycki
01.03.2013

Najprawdopodobniej już w ciągu najbliższych dni aplikacja nawigacyjna BlackBerry Navigator, dostępna do tej pory wyłącznie dla użytkowników BlackBerry Beta Zone, trafi do większości posiadaczy starszych smartfonów BlackBerry.

Oprogramowanie BlackBerry Navigator umożliwi nam planowanie trasy, przeglądanie map, nawigację głosową z komendami zakręt-po-zakręcie, zapisywanie najczęstszych adresów, przeszukiwanie punktów POI podzielonych na liczne kategorie. Oprócz tego w wybranych krajach dostarczane będą także informacje na temat korków i ogólnych warunków drogowych, a bezpośrednio z poziomu aplikacji będziemy mogli poinformować naszych znajomych naszym aktualnym położeniu i planowanym czasie dotarcia do celu.

Do wyliczania trasy oraz pobierania map niezbędne będzie aktywne połączenie internetowe – sam program zajmuje zaledwie 3,3 MB i nie posiada możliwości zapisywania całych map czy ich fragmentów na karcie pamięci ani w pamięci urządzenia.

Niestety lista minimalnych wymagań dość szybko precyzuje, że z aplikacji skorzystać będą mogły wyłącznie osoby posiadające smartfon BlackBerry pracujący pod kontrolą oprogramowania systemowego BlackBerry w wersji 7.0 lub wyższej. Nie wiadomo, czy rozwiązanie to zostanie udostępnione także poprzednim wydaniom OS.

Dotychczasowe wydania, podobnie jak w przypadku map dla BlackBerry 10, nie posiadały niestety map Polski. Nie wiadomo, czy sytuacja ta zmieni się wraz z nadchodzącym oficjalnym wydaniem, czy też będziemy musieli na to jeszcze poczekać.

Instrukcję dla Blackberry Navigator można odnaleźć pod tym adresem.