BlackBerry Secure Work Space dla Androida i iOS już w czerwcu

Avatar
Piotr Barycki
14.03.2013

Od dziś rozpoczyna się zamknięty program testowy nowego korporacyjnego rozwiązania oferowanego przez BlackBerry wraz z oprogramowaniem BlackBerry Enterprise Service 10, umożliwiającego jeszcze bardziej rozbudowaną kontrolę nad urządzeniami z iOS i Androidem, przy dodatkowym zwiększeniu bezpieczeństwa firmowych danych. Publiczne wydanie ma zostać udostępnione klientom pod koniec drugiego kwartału roku kalendarzowego 2013.

BlackBerry Secure Work Space ma umożliwić wygodne rozdzielenie danych korporacyjnych od danych prywatnych, w formie zbliżonej do dostępnego na BlackBerry 10 rozwiązania BlackBerry Balance. W ramach tej oferty wprowadzone zostaną osobne aplikacje pocztowe, kalendarz, kontakty, zadania, notatki oraz przeglądarka internetowe i edytor dokumentów, dla każdego urządzenia z iOS i Androidem, które zostanie podłączone do serwera z zainstalowanym BES10. Z poziomu konsoli tego oprogramowania dostępne będą także wszystkie opcje administracyjne, zarówno dla urządzeń z BlackBerry 10, jak i pracujących pod kontrolą innych systemów operacyjnych.

Użytkownicy Androida będą mogli przy tym m.in. ustawić osobną tapetę dla trybu służbowego i wygodnie przełączać się pomiędzy poszczególnymi trybami. W przypadku iOS aplikacje związane z BlackBerry Secure Work Space będą dostępne w postaci standardowych ikon na ekranie głównym. Różnice te wynikają przede wszystkim z konstrukcji poszczególnych systemów operacyjnych, gdzie w przypadku oprogramowania Apple wprowadzenie odpowiednich zmian okazało się być niemożliwe. W żadnym z tych systemów BlackBerry Secure Work Space nie będzie jednak aż tak rozbudowane jak BlackBerry Balance w BlackBerry 10.

BlackBerry Secure Work Space jest rozwinięciem dostępnego od kilku miesięcy BlackBerry Mobile Fusion, które w styczniu tego roku zostało w pełni zintegrowane z BlackBerry Enterprise Service 10. Dodatkowe szczegóły na temat nowej oferty mają zostać przedstawione podczas BlackBerry Live, które odbędzie się w połowie maja w Orlando.

W rozmowie z CompoterWorld, przedstawiciele BlackBerry nie wykluczyli także możliwości wprowadzenia podobnego rozwiązania dla smartfonów z Windows Phone, w sytuacji, w której klienci wyrażą odpowiednie zapotrzebowanie na takie rozszerzenie możliwości BES10.

 

źródło: blackberry