Coraz więcej natywnych aplikacji dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
27.03.2013

Już nie prawie połowa, a zaledwie około 20% aplikacji dostępnych w BlackBerry World dla BlackBerry 10 pochodzi z Androida. Według przedstawicieli BlackBerry, w kilka tygodni po premierze nowego systemu operacyjnego coraz większa liczba programistów decyduje się na stworzenie aplikacji natywnych.

Początkowo, w momencie debiutu na wybranych rynkach (Wielka Brytania, Kanada) szacowano, że aplikacje portowane z Androida stanowią około 40% całej oferty sklepu internetowego BlackBerry. Obecnie, po przekroczeniu granicy 100 000 aplikacji i gier, odsetek ten zmniejszył się praktycznie dwukrotnie.

Oznacza to z jednej strony, że klienci mają z dnia na dzień coraz większy wybór aplikacji pisanych specjalnie z myślą o BlackBerry 10 i nie muszą korzystać z wersji przeniesionych z systemu operacyjnego Google, natomiast z drugiej strony może wskazywać na coraz większą wiarę programistów w sukces nowego systemu i sens inwestycji środków i czasu w tworzenie dedykowanego oprogramowania.

W ciągu zaledwie kilku tygodni po premierze BlackBerry 10 do BlackBerry World wprowadzono ponad 30 000 nowych aplikacji, wliczając w to również najważniejsze takie jak m.in. Kindle, natomiast w najbliższym czasie użytkownicy Z10 powinni móc skorzystać z pozycji takich jak Skype czy Instagram.

via: theverge