Email Auto-Responder – kiedy nie mamy czasu odpisać

Avatar
Piotr Barycki
29.03.2013

Automatyczne odpowiedzi, w zależności od tego po której ich „stronie” się znajdujemy, są jedną z najwygodniejszych lub najbardziej irytujących rzeczy na świecie. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli np. wyjeżdżamy na wakacje lub służbową podróż, warto poinformować naszych rozmówców, że odpowiedzi na ich wiadomości mogą zostać wysłane często z dużym opóźnieniem. Owszem, takie rozwiązanie można aktywować na wielu serwerach pocztowych, ale część z najpopularniejszych skrzynek takich opcji nie posiada. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Oczywiście aplikacją – w tej roli bardzo dobrze odnajduje się Email Auto-Responder, oferujący nam cały zestaw funkcji umożliwiających wygodne i przy tym dość zaawansowane opcje związane właśnie z automatycznym odpowiadaniem na maile, na które w danej chwili nie możemy lub nie chcemy odpowiadać.

W przypadku Email Auto-Responder możemy nie tylko ustawić kilka różnych odpowiedzi do wykorzystania „na później” i ręcznie uruchomić wysyłanie odpowiedzi, ale także przypisać konkretne odpowiedzi do konkretnych kont pocztowych, automatycznie aktywować autersponder w wybranych dniach czy nawet godzinach oraz wprowadzić określone słowa, które albo zablokują albo właśnie aktywują wysyłanie informacji OOO.

Oprócz tego nie zabrakło bardziej standardowych ustawień, takich jak nie odpowiadanie na newslettery czy przefiltrowanie wiadomości z automatyczną odpowiedzią na pochodzące (lub nie) od nadawców z książki pocztowej lub z innych list. Program posiada również tzw. „Email log”, w którym zapisywana jest historia wiadomości, na które wysłana została automatyczna odpowiedź.

Wersja testowa jest oczywiście darmowa, ale niestety nie pozwala na zmianę treści automatycznej odpowiedzi. Wersja płatna nie jest natomiast tania, bo kosztuje aż 12,5zł, ale jeśli poszukujemy właśnie takiej aplikacji, to będzie to z pewnością opłacalny zakup.