Focus FX – aby zdjęcia były… niewyraźne

Avatar
Piotr Barycki
04.03.2013

Przeważnie przy wykonywaniu zdjęcia zależy nam na tym, aby jak największa ilość szczegółów była jak najlepiej widoczna. Czasem jednak chcemy dodatkowo ozdobić zrobioną przez nas fotografię lub po prostu nieco rozmyć elementy, które niekoniecznie powinny na zdjęciu się znaleźć lub nie powinny przykuwać uwagi oglądających. Z takim zadaniem bez problemu powinna poradzić sobie darmowa aplikacja Focus FX.

Wśród dostępnych opcji odnajdziemy trzy typy efektów, które możemy nałożyć na nasze zdjęcie – standardowe rozmycie, „pikselizację” oraz pozbawienie kolorów (pozostaje jedynie czarny i biały). Każdą z tych modyfikacji możemy przy tym zastosować wewnątrz lub na zewnątrz wybranej przez nas przestrzeni, przy czym może być ona ograniczona okręgiem lub prostokątem (ich rozmiar i położenie określamy samodzielnie).

Efekty naszej pracy możemy praktycznie natychmiastowo podejrzeć i cofnąć lub zapisać do galerii naszego urządzenia albo po załączyć np. do wiadomości mailowej. Program pozwala nam edytować w ten sposób zdjęcia znajdujące się w pamięci urządzenia lub też bezpośrednio z poziomu aplikacji wywołać kamerę i uchwycić nowe zdjęcie do edycji.

Minimalną wymaganą wersją oprogramowania systemowego BlackBerry jest wydanie 5.0.