Heins: BlackBerry głównym komputerem dla użytkownika

Avatar
Jakub Hajost
25.03.2013

Thorsten Heins w wywiadzie dla Joanny Stern z ABC News zdradził interesujące szczegóły dotyczące planów rozwoju BlackBerry. W pewnym momencie wyjął BlackBerry Q10 i powiedział: „To jest Twoja osobista moc obliczeniowa. Zastanów się, co możesz z tym zrobić. Ile prywatnych komputerów nosisz ze sobą? Dlaczego nie ograniczyć tego do jednego urządzenia, które spełnia wszystkie Twoje obliczeniowe potrzeby?”. Naszym zdaniem coś w tym jest.

Nosimy smartfon (lub dwa), tablet i laptop, czyli na dobrą sprawę mamy przy sobie niemal cały czas około trzech, czterech urządzeń będących praktycznie komputerami. Do tego komputer stacjonarny w domu i kolejny w biurze. Przeskakujemy między urządzeniami różnych producentów, między różnymi systemami operacyjnymi, różnymi aplikacjami dla każdego systemu, różnymi możliwościami…

CEO BlackBerry mówi wprost: „Dla mnie, to nie tylko kolejny smartfon. To ma moc laptopa. To, po prostu, już nie jest smartfon.” Thorsten namawia, aby wyobrazić sobie, że nosimy ze sobą tylko i wyłącznie jeden potężny komputer, zamknięty w smartfonie, i ten komputer pozwala nam robić wszystko to, do czego dotąd potrzebowaliśmy ich aż czterech, w różnych konfiguracjach.

Oczywiście pierwsze na myśl przychodzą akcesoria pozwalające poszerzyć możliwości smartfonu – te ograniczone wiekością ekranu, klawiatury, brakiem myszki, złączy itp. Prezes BlackBerry odmówił jednak wdawania się w  szczegóły. Zaznaczył za to, że nad kilkoma pomysłami tego typu kanadyjska firma pracuje. Czy będzie to duży ekran, który zmienia się w tablet po podłączeniu BlackBerry Z10? A może stacja dokująca, która zmieni BlackBerry Z10 w pełnoprawny pecet? Tego na razie pan Heins nie ujawnił, ale zapowiedział, że o niektórych z tych pomysłów będzie mowa na konferencji BlackBerry Live w Orlando. Czekamy niecierpliwie!

via ABCNews