Instagram trafia (nieoficjalnie) na BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
04.03.2013

Pomimo tego, że Instagram nie doczekał się jeszcze oficjalnej premiery na BlackBerry 10, jego w pełni funkcjonalne wydanie trafiło dziś do internetu i jest dostępne dla każdego, kto posiada Z10 i 5 minut wolnego czasu.

Aplikację przetestowaliśmy na własnym urządzeniu i działa jak najbardziej poprawnie, tym samym ostatecznie rozwiewając wątpliwości niektórych osób co do tzw. portów aplikacji z Androida. Wszystkie funkcje działają jak najbardziej poprawnie, a pod względem płynności program dorównuje oprogramowaniu natywnemu. Oczywiście nie zabrakło kilku mniejszych błędów (m.in. niezbędne jest już założone wcześniej konto – nie można go założyć z poziomu programu), ale wszystkie wskazuje na to, że w momencie premiery nie uświadczymy żadnego z nich.

Nie wiadomo niestety, czy jest to efekt pracy zespołu Instagram, czy też po prostu zupełnie przypadkowo jedno z wydań programu okazało się zgodne z konwerterem, jednak efekt jest jeden – działająca aplikacja. Najprawdopodobniej jest to jednak jedno z wcześniejszych wydań i finalna odsłona będzie jeszcze lepsza niż to, co możemy oglądać dzisiaj.

Zgodnie z opisem pliku, program można również zainstalować na… tablecie BlackBerry PlayBook.

Odpowiedni plik można pobrać z tego adresu. Instrukcję instalacji tego typu aplikacji można znaleźć pod tym adresem.

via: blackberryempire/BerryThai