Jak wyczyścić pamięć podręczną BlackBerry World w BB10?

Avatar
Piotr Barycki
14.03.2013

Czyszczenie pamięci podręcznej BlackBerry World nie jest czynnością niezbędną, ale może okazać się niezwykle przydatna w sytuacjach, kiedy oczekujemy na pojawienie się nowej aplikacji, która jest już teoretycznie dostępna, ale nadal nie wyświetla się w ofercie klienta sklepu. Podobnie jak w poprzednich wersjach BlackBerry OS, również i tutaj operacja nie jest szczególnie skomplikowana.

Aby w pełni „odświeżyć” BlackBerry World dla BlackBerry wystarczy:

  • Uruchomić BlackBerry World na naszym telefonie z BlackBerry 10
  • Poczekać na załadowanie się zawartości
  • Przesunąć palcem z góry ekranu, wywołując rozwijane menu
  • Kliknąć „Ustawienia”
  • Kliknąć na numer wersji i ewentualnie napis „Wersja” (nie spodziewajmy się żadnej reakcji)
  • Wcisnąć przycisk „Powrót”

Jeśli operacja zostanie wykonana poprawnie, widoczną na pierwszy rzut oka różnicą będzie brak górnej części BlackBerry World z polecanymi aplikacjami – wyświetlana będzie jedynie lista. Sytuację możemy przywrócić do normalności wybierając z bocznego menu zakładkę „Aplikacje” a następnie znowu wybierając „Wszystkie”.

Dlaczego może nam się to przydać? Oferta BlackBerry World na naszym telefonie aktualizowana jest z pewnym opóźnieniem w stosunku do wersji dostępnej w przeglądarce (z tego powodu przy każdym wpisie o aplikacji pojawia się „Program będzie dostępny w ciągu najbliższych 24 godzin”). Wyczyszczenie pamięci podręcznej i wymuszenie pobrania zawartości sklepu od nowa może spowodować, że aplikacja, na którą musielibyśmy normalnie czekać kilka lub kilkanaście godzin, pojawi się na naszym telefonie natychmiast.