Keek – społecznościowa platforma… wideo dla BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
08.03.2013

Mieliśmy już do czynienia z platformami społecznościowymi opartymi na krótkich wpisach (Twitter), zdjęciach (Intagram) czy właściwie wszystkim (Facebook), a od dziś użytkownicy BlackBerry 10 mogą spróbować swoich sił w serwisie, którego główną treścią są… materiały wideo. Do BlackBerry World trafiła bowiem oficjalna aplikacja portalu Keek.

KEEK "MOST VIEWED" SCREEN ON BLACKBERRY Z10

Istotą całego serwisu jest publikacja krótkich materiałów filmowych (limit do 36 sekund) o dowolnej tematyce, która – przynajmniej naszym zdaniem – może okazać się interesująca dla odbiorców. Zgodnie ze standardowym podejściem do portali społecznościowych, również i tutaj możemy obserwować określonych użytkowników, wspominać o nich (@mention – w formie wideo), wysyłać prywatne wiadomości w postaci nagrań wideo, śledzić informacje dotyczące określonych tematów oraz oceniać nagrania innych osób.  Jak łatwo się domyślić, Keek był przez recenzentów i użytkowników wielokrotnie opisywany jako „Instagram dla wideo” czy „mini YouTue”.

Uruchomiona w 2011 roku platforma może obecnie pochwalić się aplikacjami dla trzech platform mobilnych – BlackBerry 10, iOS oraz Androida, skupiając przy tym ponad 15 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie i notując 200 000 nowych rejestracji każdego dnia.