Milion smartfonów BlackBerry Z10 w jednym zamówieniu

Avatar
Piotr Barycki
13.03.2013

Analiz dotyczących potencjalnego sukcesu lub porażki rynkowej modelu Z10 było do tej pory pod dostatkiem, ale dziś, na kilkanaście dni przed oficjalnym ujawnieniem wyników sprzedaży za pierwsze miesiące dystrybucji BlackBerry Z10, producent zdecydował się pochwalić jednym z największych zamówień w ponad dwudziestoletniej historii firmy.

Według oficjalnych informacji, jeden z partnerów BlackBerry, którego nazwy nie podano w komunikacie prasowym, zamówił… dokładnie milion urządzeń. Tak, pojedyncza organizacja złożyła w ostatnim czasie zamówienie na milion (1 000 000) modeli telefonu, który zaledwie nieco ponad miesiąc temu trafił do dystrybucji, z systemem, który również wtedy po raz pierwszy ujrzał światło dzienne.

Dla porównania, w ciągu całego pierwszego kwartału 2011 (czyli dwa kwartały po premierze), Microsoft wyposażył w swój nowy autorski system operacyjny łącznie 1,6 miliona telefonów, które trafiły do sklepów.

Oficjalne wyniki finansowe za ostatni kwartał, uwzględniający również okres od rozpoczęcia sprzedaży Z10 do początku marca, zostaną podane do publicznej wiadomości już 28 marca.

via: blackberry