Nadchodzą kolejne zmiany w BlackBerry World

Avatar
Piotr Barycki
19.03.2013

Już wkrótce użytkownicy zarówno smartfonów z BlackBerry 10, BlackBerry 7 (i starszymi) oraz osoby korzystające z BlackBerry World przez przeglądarkę doczekają się kilku zmian i poprawek w stosunku do poprzednich odsłon oficjalnego sklepu BlackBerry.

Wprowadzane zmiany mają na celu przede wszystkim łatwiejsze wyszukiwanie aplikacji oraz ich lepsze pozycjonowanie. Wśród nowości, w ciągu najbliższych dni, powinniśmy zobaczyć m.in.:

  • Słowa kluczowe – oprócz konkretnej nazwy, możliwe będzie lepsze wyszukiwanie aplikacji zgodnie z nazwą ich autora czy kategorii. W ten sposób wpisanie „Gry akcji” w wyszukiwarkę przeniesie nas bezpośrednio do tej kategorii, a wpisanie nazwy aplikacji i jej producenta przeniesie nas prosto do właśnie tej aplikacji.
  • Uwzględnienie popularności – od aktualizacji przy wyświetlaniu wyników wyszukiwania i sortowaniu uwzględnione zostaną także takie parametry jak liczba pobrań i ocen, co pozwoli na uniknięcie sytuacji, w których pojedyncze pięć gwiazdek oznacza więcej, niż 10 000 ocen dających średnio 4,5 gwiazdki.

Oprócz tego przywrócone ma zostać formatowanie opisów gier i aplikacji, sortowanie według popularności oraz kanały RSS dla wybranych działów lub kategorii.

via: devblog.blackberry