Nadchodzi koniec Google Readera i Google Voice App

Avatar
Piotr Barycki
14.03.2013

Od pierwszego dnia lipca całkowicie wyłączona zostanie usługa czytnika Google (Google Reader), oferująca do tej pory użytkownikom wygodny dostęp do list kanałów RSS oraz synchronizację treści pomiędzy różnymi aplikacjami i urządzeniami.

Decyzja nie dotyczy tym razem wyłącznie platformy BlackBerry, a absolutnie wszystkich systemów mobilnych i stacjonarnych. Powodem podjęcia takich działań ma być słabnące z miesiąca na miesiąc zainteresowanie czytnikiem RSS od Google oraz RSS ogólnie, a także chęć skupienia się na mniejszej liczbie produktów i projektów.

Jako alternatywę dla Czytnika Google można potraktować oficjalną aplikację BlackBerry News, dostępną na smartfony z systemem operacyjnym BlackBerry 7 (i starsze) oraz PlayBook OS, zapewniającą synchronizację pomiędzy urządzeniami wraz z możliwością prostego importu naszych subskrypcji z konta Google. Niestety brakuje tutaj „łącznika” dla komputerów stacjonarnych czy laptopów, w związku z czym zmuszeni jesteśmy do czytania wiadomości na małym lub średnim ekranie (chyba, że podepniemy tablet do monitora).

Eksportu wszystkich danych z konta Google Reader można dokonać za pomocą aplikacji Google Takeout.

Od przyszłego tygodnia odłączona od serwerów zostanie także mobilna aplikacja Google Voice dla terminali BlackBerry.

via: techcrunch