Nowe modele BlackBerry w drodze – serie U, R i B

Avatar
Piotr Barycki
29.03.2013

AKTUALIZACJA: Niestety powyższe informacje okazały się być jedynie… przedwczesnym żartem z okazji 01.04…

Pomimo tego, że na rynku nie zadebiutowały jeszcze na dobre nawet dwa pierwsze telefony z BlackBerry 10 – Z10 oraz Q10 – do sieci już dziś dostały się kolejne informacje na temat następnych smartfonów wyposażonych w nowy system operacyjny BlackBerry.

Zgodnie z nieoficjalnie udostępnionym fragmentem prezentacji, jeszcze w tym roku na rynku pojawić powinny się urządzenia oznaczone jako B10 (L) oraz U10, natomiast w drugim kwartale przyszłego roku do sklepów powinien trafić model R10 (prawdopodobnie następca serii Curve). Tajemnicze określenie L przy modelu B10 określa najprawdopodobniej jego dostępność w wydaniu limitowanym, podobnie jak w przypadku Z10. Co ciekawe, B10 posiada tylko takie oznaczenie. Pozostałe litery (B/W/C) odpowiadają planowanym wersjom kolorystycznym.

Niestety nie wiadomo czym dokładnie jest B10 – rozmiarami przewyższa bowiem (przynajmniej na prezentacji) wszystkie pozostałe urządzenia, co może – choć oczywiście nie musi – wskazywać na to, że będzie to następca tabletu BlackBerry PlayBook.

W przypadku U10 pytań jest nieco mniej – termin premiery przypadający na przełom 2013 i 2014 może wskazywać na nowe „ekscytujące urządzenie”, o którym wspominał w jednym z niedawnych wywiadów CEO BlackBerry, Thorsten Heins.

Oczywiście należy pamiętać o tym, aby nie brać powyższych informacji jako prawdę absolutną i ostateczne terminy premier poszczególnych modeli – doskonale wiemy, że lubią się one zmieniać, a niektóre projekty są czasem anulowane lub ewoluują w coś zupełnie innego. Wiele powinno ostatecznie wyjaśnić się podczas zbliżającej się wielkimi krokami konferencji BlackBerry Live, która odbędzie się już w maju w Orlando.

via: n4bb