Nowy "ekscytujący" smartfon BlackBerry pod koniec roku

Avatar
Piotr Barycki
22.03.2013

Trzy lub cztery nowe urządzenia z BlackBerry 10 w tym roku fiskalnym, smartfony ze średniej półki oraz jedno „niesamowite” urządzenie – tak według CEO BlackBerry, Thorstena Heinsa, prezentują się dalsze plany kanadyjskiej firmy na najbliższe miesiące.

Ów tajemniczy (najprawdopodobniej) smartfon ma zgodnie z deklaracjami Heinsa trafić do sklepów w okolicach świąt tego roku, choć data ta nie jest jeszcze całkowicie pewna. Chcąc zachować jak najwięcej w tajemnicy, CEO BlackBerry zdradził jedynie, że urządzenie to będzie w stanie „przenieść wrażenia z użytkowania BlackBerry 10 na jeszcze wyższy poziom”. Więcej informacji na ten temat nie zostało podanych i prawdopodobnie jeszcze długo będziemy musieli na nie poczekać.

Oczywiście najbardziej prawdopodobnym kandydatem do tytułu „niesamowitego” telefonu jest urządzenie kryjące się do tej pory pod kodową nazwą Aristo i wpasowujące się w obecny trend supersmartfonów z potężnymi podzespołami oraz wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości i przekątnej. Niestety jedyne dane na jego temat dostały się do sieci dość dawno, co każe zakładać, że mogą one do momentu premiery ulec zmianie. Byłoby to zresztą logicznym posunięciem chociażby w przypadku ekranu – jego rozdzielczość według nieoficjalnych informacji miała wynosić „zaledwie” 1280×720, podczas gdy obecny standard w tej klasie to już pełne HD – 1920×1080.

Oprócz dość odległego superproduktu, Heins potwierdził również, że choć zabraknie w tym roku urządzeń z niższej półki cenowej, osoby szukające dla siebie czegoś z półki średniej nie powinny być rozczarowane. Docelowo BlackBerry ma zaoferować zarówno urządzenia z fizyczną klawiaturą QWERTY jak i ekranem dotykowym w praktycznie każdym przedziale cenowym, z wyjątkiem najniższego (poniżej 100$).

via: cnet/n4bb