Lenovo nadal rozważa zakup BlackBerry

Avatar
Piotr Barycki
12.03.2013

Po styczniowych wypowiedziach CFO Lenovo na temat potencjalnego zainteresowania przejęciem producenta smartfonów BlackBerry, słowa te, niemal dokładnie w tym samym tonie, powtórzył CEO firmy – Yang Yuanqing.

Zarówno wczoraj, jak i dwa miesiące temu, obydwaj przedstawiciele wyraźnie zaznaczyli, że nie podjęto w tej sprawie żadnych konkretnych działań i jest to co najwyżej rozwiązanie, które „ma sens” i zostanie przeanalizowane w najbliższej przyszłości. BlackBerry jest bowiem na liście firm, które potencjalnie mogłyby pomóc Lenovo w ofensywie na rynku urządzeń mobilnych. Jeśli więc chodzi o kwestię zakupu kanadyjskiego producenta, nie zmieniło się praktycznie nic.

W grę wchodzą prawdopodobnie także inne rozwiązania. Od dłuższego czasu CEO BlackBerry, Thorsten Heins, wyraźnie zaznaczał, że nie jest wykluczona możliwość licencjonowania BlackBerry 10 innym producentom, którzy jeszcze przed premierą mieli dopytywać się o nową platformę systemową. Ewentualne decyzje w tej sprawie mają zostać jednak podjęte w późniejszym terminie, po wprowadzeniu na rynek pierwszych smartfonów z BlackBerry 10.

Należy też pamiętać o tym, że w przypadku jakichkolwiek ruchów prowadzących do przejęcia BlackBerry, zgodę na przeprowadzenie tych operacji musiałby najprawdopodobniej wyrazić kanadyjski rząd, który wprost zaznaczył, że będzie „uważnie przyglądał się każdej potencjalnej transakcji”.

via: businessweek