Od wężyka po sapera – klasyczne gry dla BlackBerry OS

Avatar
Piotr Barycki
19.03.2013

N.O.V.A., GTA, Max Payne, Dead Space – wielkie produkcje z fantastyczną grafiką, które od dłuższego czasu świętują sukcesy na licznych platformach mobilnych. Teoretycznie nie mają większej konkurencji i jako „najnowsze i najlepsze” muszą dawać najwięcej radości z rozgrywki. Doskonale jednak wiadomo, że nie zawsze najlepsza grafika oznacza najwięcej zabawy, tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę absolutne klasyki.

O ile niestety aplikacje wymienione na początku nie trafią nigdy na starsze smartfony BlackBerry, o tyle ich użytkownicy mają do wyboru całkiem szeroką ofertę bardziej klasycznych gier – zaczynając od Pacmana, przez Snake’a, a kończąc na Alien Invaders. Większości z nich nie będziemy dokładnie opisywać, bo sporo osób z całą pewnością wie o co w nich chodzi, natomiast pozostali… mogą nie zrozumieć, co nas w tych grach tak cieszy.

Copter

copterCopter nigdy nie zachwycał grafiką, za to zawsze pozwalał na przyjemne zabicie tych kilku minut, które musimy odczekać w kolejce czy po prostu nie wiemy co z nimi zrobić. Zasady oczywiste, sterowanie oczywiste, cel gry oczywisty. No to lecimy!

Snake

snake

Aplikacji próbujących naśladować starego, dobrego „węża” jest na BlackBerry OS pod dostatkiem i praktycznie tylko od nas zależy, na którą wariację na temat oryginału zdecydujemy się ostatecznie. My wybieramy darmową wersję Snake’a od MMMOOO za to, że najbardziej przypomina pierwowzór (choć niestety darmowa wersja jest nieco ograniczona).

Pacman

pacman

 

Kim jest Pacman i o co chodzi w grze o tej samej nazwie nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć. Gdyby tylko Namco nie zdecydowało się na ustalenie ceny za ten tytuł na tak wysokim poziomie…

Saper

saper

Podobnie jak w przypadku „Węża”, spory wybór mamy także w kwestii aplikacji wzorowanych na oryginalnym Saperze. Zasady oczywiście te same co na PC, do wyboru kilka podobnych programów, z których my akurat wybieramy darmowe wydanie od SolverLabs.

Pasjans

pasjans

Po raz kolejny spory wybór w tej mini-kategorii i tym razem nasz wybór pada na kolejną propozycję od SolverLabs – Free Solitaire.

Tetris

tetrisZasad tej gry również nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć i nawet pomimo tego, że nasza propozycja nie jest oficjalnym wydaniem tej klasycznej gry, z całą pewnością powinna dostarczyć tyle samo rozrywki.

Alien Invaders

invLos całej Ziemi leży wyłącznie w naszych rękach, a właściwie w naszym TrackPadzie i umiejętności strzelania do poruszających się po dziwnym torze statków kosmicznych. Na szczęście nie ciąży na nasz zbyt wielka presja – zawsze możemy zatrzymać grę lub zmienić poziom trudności na łatwiejszy.

Asteroids

asterTym razem zależy od nas nie los Ziemi, a los naszego statku kosmicznego (o ile ktoś dysponuje odpowiednio bogatą wyobraźnią), który z jakiegoś powodu znalazł się nagle w samym sercu pola asteroid.

Memory

memoryGdzie było… no właśnie – co to było i na którym polu dokładnie znajdował się obiekt, dla którego przecież przed chwilą widzieliśmy parę?