OpenWhatsApp już dostępny

Avatar
Piotr Barycki
08.03.2013

O ile użytkownicy BlackBerry OS mogą cieszyć się z możliwości komunikatora WhatsApp już od dawna, o tyle posiadacze praktycznie zupełnie nowych na rynku modeli BlackBerry Z10 będą musieli na oficjalne wydanie komunikatora poczekać jeszcze co najmniej do przyszłego tygodnia. Na szczęście konkurencja nie śpi i autorzy OpenWhatsApp zdecydowali się udostępnić efekt swoich prac jeszcze przed jego akceptacją w BlackBerry World.

groups

W związku z tym program należy niestety zainstalować własnoręcznie, w sposób praktycznie identyczny, jak przy instalacji wszystkich innych aplikacji nie pochodzących z BlackBerry World (i tak np. jak oprogramowanie przeniesione z Androida). Na szczęście sama aplikacja jest natywna i w pełni integruje się z systemem operacyjnym BlackBerry 10.

Wśród możliwości OpenWhatsApp odnajdziemy m.in. standardową możliwość komunikacji z innymi użytkownikami, obsługę grup, synchronizację z kontaktami z naszej książki adresowej, możliwość wysyłania zdjęć i innych plików oraz opcję zmiany statusu czy zmiany zdjęcia profilowego.