Slide Lock OS10 – jeszcze bliżej BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
15.03.2013

Ekran blokady wprowadzony wraz z BlackBerry 10 na tyle przypadł do gustu publiczności, że przeniesiono go (w pewnym stopniu) również na platformę Android. Dlaczego więc podobnej możliwości nie mieliby otrzymać również posiadacze starszych smartfonów z BlackBerry OS?


Program nie oferuje nam wprawdzie wszystkich opcji, z których mogą cieszyć się posiadacze modelu BlackBerry Z10, ale z całą pewnością w pewien sposób stara się to rozwiązanie naśladować. Najwyraźniej jest to widoczne w kwestii animacji towarzyszącej odblokowywaniu, gdzie cała „nakładka blokująca” przemieszcza się w górę, aby odsłonić zawartość ekranu. Z względu na charakterystykę niektórych urządzeń z BlackBerry OS, nie odbywa się to jednak wyłącznie przez dotknięcie ekranu, ale również przez opcjonalne przytrzymanie wciśniętego TrackPada i przesunięcie go w górę lub przez dokonanie podobnej operacji, tylko z wciśniętym przyciskiem ALT.

Slide Lock OS10 pozwala przy tym użytkownikowi na ustawienie własnej tapety oraz własnego napisu na ekranie blokady. Nie jest możliwe natomiast przypisanie SL do przycisku blokowania, jednak wystarczy wybrać opcję aktywującą program w momencie wygaszenia ekranu, aby osiągnąć praktycznie ten sam efekt (przy naciskaniu przycisku blokady ekran wygasza się, aktywując przy okazji Slide Lock).