Track My Car – koniec problemów z odnalezieniem samochodu

Avatar
Piotr Barycki
12.03.2013

Ile razy zdarzyło się nam zapomnieć gdzie zaparkowaliśmy samochód lub po prostu zabłądzić w drodze do niego, np. podczas wizyty w obcym mieście? Na szczęście za rozwiązanie tego problemu wielokrotnie zabierali się twórcy aplikacji mobilnych, w tym m.in. jednej z najnowszych – Track My Car.

Program posiada trzy główne opcje dostępne bezpośrednio z menu głównego – zapisywania aktualnej lokalizacji pojazdu, odnajdywania zapisanej pozycji oraz wysyłania jej za pomocą wiadomości email czy BBM.

car1Aby rozpocząć wyznaczanie trasy powrotnej do auta, wystarczy wybrać drugą opcję, która domyślnie wyświetli tekstowe wskazówki dotarcia do pojazdu krok po kroku. Całą trasę możemy także wyświetlić na mapie (wymagane są zainstalowane na urządzeniu mapy Google) lub, w przypadku smartfonów wyposażonych w cyfrowy kompas, bezpośrednio na widoku z aparatu, dzięki czemu możemy iść do samochodu „na azymut”.

car2

Track My Car jest przy tym całkowicie bezpłatny, więc nic nie zaszkodzi nam przetestować jego możliwości chociażby podczas najbliższego wyjazdu.