FAQ: BlackBerry Link i BlackBerry Desktop Software na jednym komputerze?

Avatar
Piotr Barycki
19.08.2013

Zakupiliście nowy smartfon z BlackBerry 10, ale w dalszym ciągu korzystacie równolegle z telefonu z BlackBerry 7 lub ktoś w Waszym domu albo pracy korzysta z takiego właśnie urządzenia i od czasu do czasu potrzebuje skorzystać z Waszego komputera? W tym momencie pojawia się pytanie – czy na jednym komputerze można bez problemów korzystać jednocześnie i z BlackBerry Desktop Software i BlackBerry Link?

Odpowiedź jest prosta: tak. Obydwa programy mogą być jednocześnie nawet nie tyle zainstalowane na naszym komputerze, co jednocześnie działać i wykonywać operacje przypisane do obsługiwanych przez siebie sprzętów. Jedynym, co tak naprawdę może nas teoretycznie spotkać jest widoczny na powyższym zrzucie ekranu komunikat, wyświetlany przez BlackBerry Link albo BlackBerry Desktop Software (w zależności od tego, jaki smartfon podłączymy), informujący o tym, że dane urządzenie nie jest przez niego obsługiwane.

Możemy więc synchronizować dane, tworzyć kopie zapasowe czy dodawać i usuwać urządzenia bez obawy, że pewnego pięknego dnia Desktop Software spróbuje przywrócić kopię zapasową z Q10 na nasze 9700. Pamiętać powinniśmy wyłącznie o jednym – OS 7 i starszych nie obsłużymy za pomocą BB Link, natomiast nowszych nie obsłużymy przez Desktop Software. Jeśli więc mamy więcej niż jeden telefon i jeden z nich pracuje pod kontrolą OS 10 a drugi pod kontrolą OS 7 (lub innego starszego) musimy zainstalować na komputerze obydwie aplikacje.

Poza tym wszystkie funkcje będą działać poprawnie i obydwa programy nie powinny powodować żadnych konfliktów.