5 prostych gier, które koniecznie musisz mieć na BlackBerry 10

Avatar
Piotr Barycki
07.11.2013

Mówi się, że gry są tylko dla dzieci, a inteligentni ludzie się nie nudzą. Nie zawsze jednak można się z tym zgodzić i praktycznie każdy spotyka się czasem z sytuacją – czy to w kolejce czy w trakcie długiej podróży – kiedy przydałoby się zająć czymś, co nie zmusi naszego umysłu do specjalnego wysiłku. Ot, kilka minut gry, żeby zabić nieco czasu, najlepiej, jeśli nie musielibyśmy za nią płacić. Co warto wybrać w takim przypadku, szczególnie jeśli nie jesteśmy na bieżąco z ofertą BlackBerry World i nie chce nam się specjalnie długo szukać?

Przy naszych wyborach założyliśmy, że gra powinna być:

  • Jak najtańsza (mniej niż 10zł), a najlepiej darmowa
  • Pojedyncza rozgrywka powinna zajmować jak najmniej czasu
  • Mimo tego zachęcała do kontynuacji zabawy, np. podczas kolejnej podróży czy obecności w kolejne
  • Nie są Angry Birds, bo to pewnie i tak każdy już ma

Co wybraliśmy? Prawdopodobnie fanów gier nie zaskoczymy w żaden sposób, ale mamy nadzieję, że tym mniej „rozrywkowym” poniższa lista pomoże uprzyjemnić czas.

Real Racing 3

rr3

 

Nawet jeśli nie jesteśmy fanami wyścigów i o samochodach wiemy tyle, że mają cztery koła i kierownicę, Real Racing 3 potrafi dostarczyć naprawdę masę zabawy. Wszystko głównie dzięki temu, że na realistycznie odwzorowanych torach ścigamy się nie z przeciwnikami sterowanymi przez przeróżne algorytmy, a… realnymi użytkownikami gry, w tym np. naszymi znajomymi z Facebooka. Gra jest bezpłatna, posiada fantastyczną grafikę, potrafi naprawdę wciągnąć, a wyścigi trwają od mniej niż jednej do maksymalnie kilku minut.

Wadą gry, oprócz sporej ilości zajmowanego miejsca i dramatycznego wpływu na zużycie baterii jest chyba tylko brak możliwości zakupu Paska w TeDeIku oraz to, że wśród opcji tuningu wizualnego nie odnajdziemy ani jednej naklejki. Tak, nawet tej z rybką.

 

Pobierz

Despicable Me: Minion Rush

minio

Równie dużo rozrywki i to nie tylko najmłodszym, może dostarczyć propozycja od Gameloftu, z pociesznymi Minionkami w rolach głównych. Fabuła gry praktycznie nie istnieje – naszym celem jest po prostu biec przed siebie, unikając czających się na każdym rogu pułapek i zbierając przydatne w naszym biegu „power-upy”. Mimo swojej prostoty, rozgrywka jest naprawdę przyjemna i wciągająca, szczególnie jeśli posiadamy sporo znajomych na BBM – gra łączy się z popularnym komunikatorem i pozwala na punktową rywalizację z przyjaciółmi.

Czas pojedynczego biegu? Przeważnie nie więcej niż 2-3 minuty, a to i tak pod warunkiem, że będzie nam dobrze szło!

Pobierz

Badland

bad

Kosztująca nieco ponad 6zł gra nie spełnia wprawdzie wymogów „bezpłatności”, jednak we wszystkich pozostałych kwestiach wydaje się jedną z najlepszych propozycji, wartą każdej wydanej złotówki. Klimatyczna, genialna pod względem oprawy graficznej, wciągająca platformówka zdaje się potwierdzać swoją wyjątkowość chociażby licznikiem pobrań, który dawno już przekroczył 7 milionów i ani myśli się zatrzymać.

Pobierz

Cut The Rope

Cut-the-Rope

Absolutny klasyk, jeśli chodzi o zabijanie czasu, również będzie kosztował nas 6,25zł i również nie powinniśmy żałować tego wydatku. Zasady są banalne – należy przecinać liny w odpowiednim momencie tak, aby ostatecznie nakarmić wygłodniałego, zielonego stworka. Czas pojedynczej partii? Czasem kilkanaście, czas kilkadziesiąt sekund – raczej nie więcej. Nie będziemy więc musieli obawiać się, że przegapimy np. wywołanie naszego nazwiska w kolejce do lekarza. Jedyne co nam grozi to syndrom „jeszcze jednej planszy”.

Pobierz

Robotek

robotek

 

Dość specyficzne połączenie kilku rodzajów gier, od strategii aż po… gry hazardowe, dające jednak sporo frajdy, szczególnie jeśli będziemy grać co kilka lub kilkanaście dni (po kilku godzinach lub dniach ciągłego grania potrafi się nieco znudzić i trzeba od niej nieco odpocząć). I choć pewnie nie spodoba się każdemu, z pewnością przemówi za nią cena – odliczając opcjonalne mikropłatności, z naszego portfela nie ubędzie po pobraniu Roboteka nawet złotówka.

Pobierz