BBM dla urządzeń z iOS bez modułu telefonicznego jeszcze dziś

Piotr Barycki
14.11.2013

Posiadacze tabletów bez modułu 3G/4G produkowanych przez Apple oraz odtwarzaczy multimedialnych iPod Touch w ciągu najbliższych 24 godzin powinni otrzymać dostęp do oficjalnego komunikatora BlackBerry.

Do tej pory aplikacja oferowana była jedynie właścicielom smartfonu Apple iPhone (wszystkie pracujące pod kontrolą iOS 6.0 i nowszych) oraz  iPada 2 Wi-Fi + 3G, iPada Wi-Fi + 3G/4G (3 generacja), iPada Wi-Fi + 3G/4G (4 generacja), iPada mini Wi-Fi + 3G/4G, iPad aAir Wi-Fi + 3G/4G i iPada mini z wyświetlaczem Retina WiFi + 3G/4G.

Niestety w dalszym ciągu nie będzie to wersja specjalnie przystosowana do obsługi na większych ekranach i będzie wykorzystywać po prostu możliwość uruchamiania na iPadzie specjalnie powiększonych aplikacji przeznaczonych oryginalnie dla smartfonów. Przedstawiciele BlackBerry wprost przyznają również, że nie planują obecnie optymalizacji programu pod tym względem i głównym celem są telefony. W związku z brakiem obsługi wielu urządzeń jednocześnie (jedno BBID przypisane jest do jednego urządzenia), prawdopodobnie z BBM na tablecie nie skorzysta zbyt wiele osób.

 

via: slashgear/cnet

  • grzesiek

    fajna fotka 🙂