BlackBerry 10.2 ze wsparciem dla kodeka aptX

Piotr Barycki
20.11.2013

Bez większego rozgłosu, w ramach aktualizacji systemu do wersji 10.2, BlackBerry przygotowało miłą niespodziankę dla miłośników bezprzewodowego słuchania muzyki w wysokiej jakości. Wśród obsługiwanych kodeków pojawił się bowiem kodek apt-X.

Przygotowany przez CSR algorytm odpowiada za zapewnienie jak najwyższej jakości materiału audio przesyłanego przez połączenia o niskiej przepustowości, takie jak właśnie Bluetooth. W prostych słowach, ma to zapewnić taką samą jakość przy korzystaniu z zestawu bezprzewodowego, co w przypadku podłączenia klasycznych słuchawek.

CSR na swojej oficjalnej stronie wymienia wszystkie urządzenia wspierające kodek aptX i trzeba przyznać, że choć ogólnie produktów tych jest dość sporo, jeśli chodzi o smartfony, lista ogranicza się praktycznie wyłącznie do kilkunastu urządzeń od HTC, Samsunga i Sharpa. Wprowadzenie tego rozwiązania do wszystkich telefonów z BlackBerry 10 może być więc sporą zaletą w przypadku klientów, którzy nie chcą pogodzić się z kiepską jakością muzyki przesyłanej przez Bluetooth.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że sprzęty z powyższej listy będą charakteryzować się wyraźnie wyższą ceną niż w przypadku sprzętu o standardowych parametrach.

via: berryreview/nadesłał: Itam

 • KSHEESH

  Ciekawe, mogliby też coś zrobić BB Music Gateway bo jakość muzyki jest zaskakująco słaba.

 • ROJ

  nie ma tanio i dobrze…

  • lndn

   Jest, i dosc dobrze i wyjatkowo tanio – Z10: http://www.carphonewarehouse.com/search/?q=z10 🙂 A pamietam czasy, gdy w EE trzeba bylo cos tam placic za Z10 w najnizszym 4G za ok. £40

   • KSHEESH

    ja dzisiaj kupiłem!

    • lndn

     Gratuluje zatem zakupu. Za te pieniadze na zapas warto wziac 😉 Nawiasem mowiac dwie rzeczy w zwiazku z Z10 nauswaja mi sie na mysl. Dlaczego nawet przy takim zjezdzie akcji, jak teraz, RIM nie stara sie przelozyc porazki Z10 w nowy rozdzial w polityce cenowej chociazby ??? Ten Z10 powinien zostac teraz „nexusem” BlackBerry i daloby sie z niego wycisnac co nie co… Ale oni, NIE – w zaparte ida, radia nawet nie dali dla Z10 w BB10.2.1

     • KSHEESH

      dzięki, powinni zrobić seed w korporacjach z tymi zalegającymi Z10

     • Oczywiście, ze dali radio dla Z10 w 10.2.1 – w oficjalnym SDK. Reszta wyciekła z nieodpowiedniego miejsca 🙂

      No i ceny Z10 są obniżone mocno wszędzie – od operatorów, przez dystrybutorów, po sklep BB.

     • lndn

      Z oficjalnym SDK wierze na slowo – co nie zmienia chocby tego faktu, ze po swiecie rozszedl sie news poparty realiami (ze radia w BB10.2.1 dla Z10 nie ma w tym najpopularniejszym przecieku). A do BBsklep zajrzalem… Jesli te ceny to juz po obnizkach, nie spodziewajcie sie mnie z powrotem w PL za szybko 😉 Oczywiscie rozumiem, CWH czy Amazon moze sobie pozwolic na robienie z Z10 co I’m sie podoba. To sa bardziej fabryki automatycznego sale’u, niz sklepy prowadzone przez garstke rzeczywistych Pasjonatow.