BlackBerry 10 z lepszym dostępem do aplikacji z Androida?

Avatar
Piotr Barycki
08.11.2013

Trudno nie zgodzić się z tym, że jednym z największych problemów BlackBerry 10 jest w dalszym ciągu brak wielu istotnych aplikacji, bez których współczesny mobilny system operacyjny zdecydowanie traci na atrakcyjności. Najnowsze plotki sugerują jednak, że wiele w tej kwestii może się zmienić w najbliższym czasie.

Według nich, BlackBerry porozumiało się z Google nie tylko w kwestii obsługi przez OS10 wszystkich natywnych funkcji i usług Androida (GSF), ale także w kwestii możliwości instalacji oraz korzystania ze sklepu Google Play na smartfonach z kanadyjskim systemem. Obecne wydanie Android Runtime dla BlackBerry 10 posiada teoretycznie wszystkie niezbędne elementy – są one po prostu chwilowo zablokowane.

Rozwiązanie takie miałoby być oficjalnie dostępne od premiery kolejnej poprawki dla BlackBerry 10 – OS 10.2.1, a fakt jego wprowadzenia do testów ma być powodem, dla którego przestały ostatnio pojawiać się nieoficjalne edycje tego właśnie OS. Wszystkie z nich posiadają bowiem (podobno) dostęp do Google Play oraz nowej wersji Android Runtime z odblokowaną funkcjonalnością, jednak są dodatkowo zabezpieczone koniecznością weryfikacji PIN urządzenia w BlackBerry, co uniemożliwia postronnym osobom nawet uruchomienie OS.

Nie wiadomo niestety jak wiele prawdy jest w tych informacjach, choć zdają się ją potwierdzać wiarygodne źródła. Pozostaje więc trzymać kciuki, aby plotki zamieniły się w rzeczywistość i aby takie posunięcie… wyszło BlackBerry na dobre.

via: forums.crackberry