BlackBerry C na kolejnych zdjęciach

Avatar
Piotr Barycki
14.11.2013

Anulowany czy też nie, tańszy odpowiednik BlackBerry Z10 daje o sobie znać po raz kolejny. Tym razem grafiki przedstawiające jego fragmenty pojawiły się w najnowszym, nieoficjalnym OS.

Smartfon, nad którym prace zostały prawdopodobnie przerwane w dość zaawansowanym stadium (powstały nawet gotowe modele do testów operatorskich), miał uzupełnić „dotykowe” portfolio BlackBerry i zaoferować klientom przyzwoite możliwości i wydajność w cenie znacznie niższej niż Z30 i zauważalnie niższej niż Z10. Wydarzenia z ostatnich miesięcy zmusiły jednak kanadyjską firmę do zmiany strategii i na średnią/niską półkę cenową przesunięty został właśnie pierwszy dotykowy telefon z BB10.

Docelowo w ramach tańszej serii pojawić miały się dwa modele – tańsza wersja Z10 oraz wyposażona w klawiaturę atrakcyjniejsza cenowo wersja Q5. Żaden z nich ostatecznie prawdopodobnie nigdy nie trafi do sprzedaży.

MAŁA AKTUALIZACJA: Mimo wszystko wygląda jednak na to, że… w dalszym ciągu trwają prace nad przynajmniej jedną serią tańszych urządzeń o nazwie kodowej Kopi, wyposażonych w pełną klawiaturę QWERTY. Inny ciekawy model może kryć się pod nazwą Windermere – rozdzielczość jego ekranu ma być równa 1440×1440. 

via: crackberry