BlackBerry Jam Europe 2014 odwołany

Piotr Barycki
13.11.2013

Smutna wiadomość dotarła do nas dziś za pomocą poczty elektronicznej. BlackBerry Jam Europe, jedna z największych tego typu imprez deweloperskich w naszej okolicy, będąca jednocześnie fantastyczną możliwością do poznania innych osób związanych z kanadyjską marką, w przyszłym roku niestety nie odbędzie się w ogóle.

BlackBerry zapowiada jednak, że nadal będzie utrzymywać kontakt z deweloperami i zachęcać ich do dalszej pracy, jednak przyszłe wysiłki będą o wiele bardziej „skupione” niż do tej pory. Jak dokładnie przełoży się to na przyszłość wszystkich imprez dla programistów organizowanych przez BlackBerry – nie wiadomo.

 • RIP Jam Europe 😉

 • Jakub Cabak

  Damn. A ja cały czas się rozglądałem za biletami, szkoda, tym bardziej się jarałem bo w Barcelonie a zakochałem się w niej od czasu MWC2012 na który pojechałem dzięki BB, Amsterdam odwiedziłem dwa razy dzięki BB, szkoda.
  @piotrbarycki:disqus chodzę teraz na lektorat z hiszpańskiego, już bym się nie zgubił jak wtedy 😀

 • Błażej Majewski

  Trochę off topic, ale tylko trochę, bo panowie deweloperzy najprędzej będą w stanie mi pomóc. Jak uporać się z instalacją BB Beta Zone? Udało mi się zarejestrować w programie (Tor Browser był pomocny…), mam dostęp do strony, ale przy próbie instalacji BB Beta Zone w BB World dostaję komunikat, że jest „unavaliable for this device” (czy jakoś tak – jak rozumiem problemem jest tutaj mój adres IP z PL). Jak sądzę w pobraniu apki pomógłby mi serwer proxy, ale jako sobie z tym poradzić z poziomu telefonu? Z góry dzięki za podpowiedź. 😉

  • Tomasz Toczydlowski

   też mnie to bardzo interesuje

  • jakubhajost

   Jaki model masz? Nie wystarcza zmiana lokalizacji w urządzeniu w jakiś sposób?

   • Błażej Majewski

    Z10 z Play. Niestety, nie wystarczy – przećwiczyłem właśnie logowanie do BB World przez przeglądarkę na laptopie – po zalogowaniu moim BB ID jest do mojego profilu na stałe przypisane urządzenie Z10 i operator Play, PL (logowanie via securitykiss, ustawione IP w Wielkiej Brytanii). A ponieważ BBID nie jest powiązane z żadną lokalizacją, to znaczy, że „namierzają” mnie po nr PIN, który wiedzą, że został sprzedany Playowi w Polsce. Prawdopodobnie musiałbym powiązać ze swoim ID inny PIN. Takie snuję domysły.

    • Jakub Cabak

     Zmiana IP jest konieczna tylko do zarejestrowania, późniejsze logowanie i wszelkie inne operacje nie potrzebują tego typu zabiegów. Jak domniemam chcesz zainstalowac Channels, ściągnij sobie loader i po kłopocie.
     Ja też nie mogę zainstalować z BW tej appki BlackBerry Beta Zone na moim Dev Alpha C. mam ten sam komunikat

     • A jakby znaleźć po prostu .bar z Beta Zone? 😉

     • Błażej Majewski

      Ba, oczywiście, że szukałem! Przetrząsnąłem Crackberry forum i jedyne co znalazłem to więcej chętnych na .bar. 🙂

     • Błażej Majewski

      No właśnie nie chodzi mi o bbm channels – to już mam. 🙂 Chcę zainstalować Beta Zone, bo tylko tak mogę ściągnąć betę Evernote i pewnie w przyszłości inne apki. Jakieś pomysły jak to zrobić?

 • MIchał Banaś

  🙁 no to nie za ciekawie.
  Chociaż i tak było widać różnicę pomiędzy jam america, jam asia i jam europe. Strasznie to smutne że traktują nas jak jakieś zadupie, gdzie nie warto czegos robić. Z drugiej strony może faktycznie nie warto?